Konya Yem Tesisi

2006 yılında 20 ton/saat üretim kapasitesiyle çalışmaya başlayan Konya yem tesisi, 2007 yılında yapılan yatırımla kapasitesini 40 ton/saat'e  çıkartarak üretimine devam etmektedir.

Konya fabrikamız, 61.543 m2 arazi üzerinde 7.500 m2 kapalı alanda faaliyet göstermektedir; 18.000 ton yatay depo, 15.000 ton çelik silo hammadde stoklama kapasitesine ve 1.500 ton yem stoklama kapasitesine sahiptir. Teknolojik değişiklikler göz önüne alınarak kurulan tesisimizde üretim  el değmeden PLC otomasyon kontrol Sistemi ile gerçekleşmektedir. Kalite kontrol ile üretim sürekli kontrol altında tutulmakta, teknolojinin sağladığı avantajlarla prosesin her aşaması izlenebilmekte ve raporlama sistemi ile kayıt altına alınmaktadır.

Karacabey fabrikamızda kullanılan kompaktör, Konya fabrikamızda da kullanılarak pelet kalitesi ve sindirilebilirlikte fark yaratmaya devam etmektedir. Anlık yüksek sıcaklık ve yüksek basınca maruz kalan yemler, bu sayede normal üretilen aynı değerdeki yemlerden daha fazla verim sağlamaktadır.

Beş adet yükleme bandımız ile sevkiyat gerçekleşmektedir ve günlük 1.250 ton yükleme kapasitesi tasarlanmıştır.

    

Fotoğraflar