Turgutlu Yem Tesisi

Projesi Aralık 2008'de tamamlanan Turgutlu Yem Üretim Tesisimiz, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent ARINÇ ın katılımıyla 23 Mayıs 2009 da faaliyete başlamıştır. 31.500 m² alan üzerine kurulan tesiste makine parkı, ekipmanlar, otomasyon sistemi en son teknolojiye sahiptir.   Tesisimizde iki adet liftli hammadde alım hattı, 3.000 m³ depolama kapasiteli hammadde dikey siloları, 6.500 m² depolama kapasiteli kapalı yatay depo, 16.000 m³ depolama kapasiteli çelik silo ve 3.000 m³ depolama kapasiteli dikey mamul siloları bulunmaktadır.

Tesisimiz 100 ton/ saat kapasite ile günde 2.000 ton yem üretebilmekte,  tüm proses, hammadde girişinden mamul çıkışına kadar otomasyon ile kontrol edilebilmekte, her türlü proses bilgisi ve detayları geriye dönük raporlanabilmektir. Otomatik proses kontrol cihazları ile prosesin her safhasında yapılan anlık ve sürekli kontroller ile kalite standartlarında üretim yapılmaktadır.

Üretilen yemler toz, granül ve pelet olmak üzere üç formda çuvallı ve dökme olarak sevk edilmektedir. Çuvallı paketleme hattında dört adet çiftli paketleme ünitesi bulunmaktadır. Çift bantlı sistemler ile saatte 80 ton çuvallı yükleme ve döküm hattında ise tek hattan saatte 80 ton yükleme yapılabilmektedir.

Fotoğraflar